Інформаційні ресурси

p 11 42896284

 decentralizatsia kurortykarpat

 

 

Друзі та партнери

ERKarpacki

 

 

 

 

Рішення № 7 "Про Координацію діяльності Національного Представництва Карпатського Єврорегіону в Україні з урядовими структурами..." Друк

Українська Національна Рада Карпатського Єврорегіону

IV засідання

м. Івано-Франківськ                                                                 29 квітня 2009 року

 

№7

РІШЕННЯ

Про координацію діяльності Національного Представництва Карпатського Єврорегіону в Україні з урядовими структурами, відповідальними за транскордонну та міжрегіональну співпрацю (Міністерством економіки України, Міністерством закордонних справ України, Міністерством  регіонального розвитку та будівництва України та Міністерством охорони навколишнього природного середовища України)

 

На даний час в українському законодавстві відсутня системна нормативно-правова база щодо регіональної політики транскордонного співробітництва. Це породжує розмивання компетенцій Міністерств, відповідальних за дану галузь, дублювання одних компетенцій та повну відсутність у системі виконавчої влади інших. Такий стан речей перешкоджає ефективному здійсненню транскордонної співпраці на місцевому та регіональному рівнях та викликає неоднозначне трактування системи транскордонної співпраці Європейським Союзом загалом та його членами зокрема.

Карпатський Єврорегіон як найвища інституційна форма транскордонної співпраці для забезпечення інтересів своїх членів, ефективного виконання покладених на нього завдань потребує координації своєї діяльності з Міністерствами, відповідальними за регіональну політику у галузі транскордонного співробітництва, а саме Міністерством закордонних справ України (відповідальне за діяльність українсько-польської Міжурядової координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва), Міністерством економіки України (відповідальне за діяльність українсько-словацької, українсько-угорської та українсько-румунської комісій з питань транскордонного співробітництва, а також усі Програми технічної допомоги, у тому числі Програми транскордонної співпраці в рамках Європейського Інструменту Партнерства і Добросусідства), Міністерство регіонального розвитку та будівництва України (відповідальне за формування державної регіональної політики транскордонного співробітництва, визначення її пріоритетів, а також за підтримку діяльності єврорегіонів), Міністерство охорони навколишнього природного середовища України (відповідальне за реалізацію Карпатської конвенції, офіс якої повинен бути розміщений в Україні, однак до сьогодні знаходиться в м. Відень).

У зв’язку з наведеним вище Українська Національна Рада Карпатського Єврорегіону

 

 

 

ВИРІШИЛА

 

1. Доручити Національному Представництву України сформувати пропозиції щодо взаємодії української сторони Карпатського Єврорегіону із Міністерством економіки України, Міністерством закордонних справ України, Міністерством  регіонального розвитку та будівництва України та Міністерством охорони навколишнього природного середовища України.

  1. Звернутися до Міністерства закордонних справ України з проханням:

2.1. включити у склад українсько-польської Міжурядової координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва та її комісій представників Української Національної Ради Карпатського Єврорегіону;

2.2. консульським управлінням, що функціонують на території Карпатського Єврорегіону, сприяти Національному Представництву України в Карпатському Єврорегіоні у налагодженні контактів з відповідними органами місцевого самоврядування та презентації плану дій щодо реалізації концепції "Карпатський горизонт - 2013";

  1. Звернутися до Міністерства економіки України з проханням:

3.1. включити у склад українсько-словацької та українсько-угорської Комісій з питань транскордонного співробітництва представників Української Національної Ради Карпатського Єврорегіону;

3.2. включити у склад Моніторингових комітетів Програм транскордонної співпраці 2007 – 2013 Європейського Інструменту Партнерства і Добросусідства за участю карпатських областей (Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна, Польща – Білорусь – Україна, Румунія – Україна – Республіка Молдова) представників Української Національної Ради Карпатського Єврорегіону;

3.3. підтримати схему реалізації Заходу 3.2. "Ініціативи місцевих спільнот" Програми транскордонної співпраці Польща - Білорусь - Україна 2007 - 2013 ЄІПС, запропоновану Національним Представництвом України у Карпатському Єврорегіоні, під час засідаення Моніторингового комітету Програми, на якому розглядатиметься дане питання.

  1. Звернутися до Міністерства регіонального розвитку та будівництва України з пропозицією спільної розробки та реалізації Програми мікрогрантів для територіальних громад Карпатського Єврорегіону. Національному Представництву України в Карпатському Єврорегіоні розробити концепцію даної програми та представити на розгляд Української Національної Ради у термін до 30 червня 2009 року.
  2. Звернутися до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України з пропозицію синхронізації діяльності Карпатського Єврорегіону та Карпатської Конвенції шляхом розміщення Офісу Карпатської Конвенції на базі Національного Представництва України в Карпатському Єврорегіоні.
  3. Національному Представництву України в Карпатському Єврорегіоні на наступне засідання Української Національної Ради Карпатського Єврорегіону за участю представників урядових структур відповідальних та транскордонну та міжрегіональну співпрацю підготувати та презентувати концепцію «Карпатський Горизонт 2013», що спрямована на ініціювання перед Європейською Комісією розробки єдиної Карпатської Програми на фінансову перспективу ЄС 2014 – 2020 років за участю таких держав (Україна, Румунія, Угорщина, Словаччина, Польща, Австрія, Чехія, Сербія), що відповідатиме принципам екосистемного підходу до фінансування територіальної співпраці в Європі.

 

 

 

Голова Української Національної Ради

Карпатського Єврорегіону                                                            Ігор ОЛІЙНИК

 

 

Розділи сайту

2010 - 2013 © Єврорегіон "Карпати – Україна"