Інформаційні ресурси

p 11 42896284

 decentralizatsia kurortykarpat

 

 

Друзі та партнери

ERKarpacki

 

 

 

 

Рішення № 9 "Про узгоджння проектів рішень 39-го засідання Ради МА "Карпатський Єврорегіон" Друк
Українська Національна Рада Карпатського Єврорегіону
V засідання
м. Чернівці                                                                                5 серпня 2009 року
 
№9
РІШЕННЯ
 
Про узгодження проектів рішень
39-ого засідання Ради
МА "Карпатський Єврорегіон"
 
                                                                                                                
З метою координації розвитку українського компоненту єврорегіональної системи транскордонного співробітництва в рамках Міжрегіональної Асоціації „Карпатський Єврорегіон”, активізації діяльності  її статутних органів, напрацювання узгодженої позиції української сторони в Карпатському Єврорегіоні щодо питань, що виносяться на 39-е засідання Ради "Карпатського Єврорегіону", на підставі ст.3 Положення про Українську Національну Раду Карпатського Єврорегіону та ст. 6 Статуту МА Карпатський Єврорегіон" Українська Національна Рада Карпатського Єврорегіону
 
ВИРІШИЛА:
 
1. Погодити порядок денний та проекти рішень 39-ого засідання Ради МА "Карпатський Єврорегіон" (додаються).
2. Рекомендувати голові Ради МА "Карпатський Єврорегіон":
2.1. ініціювати проведення засідання Міжнародного Секретаріату МА "Карпатський Єврорегіон" з метою узгодження проектів рішень 39-го засідання Ради;
2.2. організувати засідання Ради МА "Карпатський Єврорегіон" за участю керівників усіх регіонів, що входять до            МА "Карпатський Єврорегіон";
2.3. узгодити з керівниками регіонів, що входять до складу МА "Карпатський Єврорегіон", ініціативу української сторони щодо розробки єдиної операційної програми Європейського Союзу для регіону Карпат на фінансову перспективу 2014 - 2020 років.
 
Голова Української Національної Ради
Карпатського Єврорегіону                                                             Ігор ОЛІЙНИК
 
 
 
 
 
 
 
 
Додаток
 
Матеріали 39-го засідання
Ради МА "Карпатський Єврорегіон"
 
Проект порядку денного 39-го засідання
Ради МА "Карпатський Єврорегіон"
 
 
1.Інформація про організацію виконання  рішень 38-го засідання Ради              МА «Карпатський Єврорегіон». 
2. Про внесення змін до Статуту МА «Карпатський Єврорегіон».
3. Про перспективи подальшого функціонування Карпатського Єврорегіону з урахуванням пропозицій Ради Європи та Європейського Союзу щодо об’єднань територіальної співпраці.
4. Про узгодження проектних пропозицій до Програм транскордонного співробітництва 2007 – 2013 ЄІСП, що реалізовуються на території Карпатського Єврорегіону.
5. Про  розвиток  прикордонної торгівлі.
6. Про поширення режиму малого прикордонного руху на  всю територію «Карпатського Єврорегіону».
7. Про  відкриття пунктів пропуску на кордоні України з державами Європейського Союзу, що входять до Карпатського Єврорегіону.
8. Про реалізацію Карпатської конвенції на території Карпатського Єврорегіону.
9. Різне.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
КАРПАТСЬКИЙ ЄВРОРЕГІОН
CARPATHIAN EUROREGION 
 
Проект
Рішення
 Ради  МА «Карпатський Єврорегіон»
 
Про організацію виконання  рішень 38-го засідання
Ради МА «Карпатський Єврорегіон» 
 
 
Заслухавши інформацію голови  Ради  МА «Карпатський Єврорегіон» Михайла Кічковського  щодо проведеної національними сторонами роботи з  організації виконання  рішень 38-го засідання,   Рада   МА «Карпатський Єврорегіон» вирішила:
 
1. Інформацію  голови  Ради взяти  до відома (додається).
2. Національним  представництвам  МА «Карпатський Єврорегіон»  активізувати роботу щодо  завершення формування  робочих комісій та організації їх діяльності.
3. Міжнародному  Секретаріату  посилити інформаційну та  організаційну  роботу щодо проведення заходів у  рамках Карпатського Єврорегіону.
 
Голова Ради МА «Карпатський Єврорегіон»                        М.Кічковський
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Додаток
Інформація про організацію виконання  рішень 38-го засідання Ради
МА «Карпатський Єврорегіон» 
Усі рішення 38-го засідання Ради Карпатського Єврорегіону  направлено  національним  сторонам  для організації виконання.
Українською національною стороною рішення також направлено Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, дипломатичним  представництвам України  в країнах Карпатського  регіону  та  дипломатичним представництвам Угорщини, Словаччини, Румунії, Польщі в Україні, Секретаріату Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерству закордонних справ України, Міністерству регіонального розвитку та будівництва України, Міністерству охорони навколишнього природного середовища України.    Протокол 38-го засідання Ради Карпатського Єврорегіону направлено  Міжнародному Секретаріату  для доведення до національних сторін. 
Резолюцію Ради Карпатського Єврорегіону  «Про екологічну ситуацію в Карпатському регіоні, її соціальні наслідки та шляхи поліпшення» використано при підготовці  проекту Резолюції  Конгресу та презентації  звіту  «Сталий розвиток гірських регіонів та досвід Карпатського регіону», яка  відбулася           2 березня 2009 року у Страсбурзі на  засіданні Комітету з питань сталого розвитку.
На  виконання  рішення  Ради Карпатського Єврорегіону у 2010 році в Ужгороді  під егідою Конгресу Ради Європи планується провести міжнародну наукову конференцію щодо сталого розвитку  Карпат, запрошення  на  яку  направлено  всім керівникам  органів місцевого самоврядування Карпатського Єврорегіону, науковцям, спеціалістам  та  експертам  Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі, України  та  ряду  інших країн. Від більшості з них одержано згоду  та теми доповідей і повідомлень. Конгресом Ради Європи зазначену  конференцію включено до плану заходів Ради Європи. Про стан реалізації пропозиції української делегації в Конгресі та хід підготовки конференції проінформовано Президента України. Секретаріатом  Президента конференцію включено до плану заходів за участю Президента та плану заходів  Національного Представництва України в Карпатському Єврорегіоні.
Про стан реалізації пропозиції української делегації в Конгресі та хід підготовки  конференції проінформовано також учасників міжнародної конференції  та засідання Комітету  САМАТ, учасників засідання міжнародної робочої групи  з виконання  Ініціативи щодо сталого  просторового розвитку у басейні ріки Тиса  та  інших заходів.
Враховуючи  особливе значення для  України  та інших держав Карпатського регіону питань сталого розвитку гірських територій та збереження  природного середовища Президент  України Віктор Ющенко дав відповідне доручення  Кабінету Міністрів України щодо забезпечення міжурядової та міжвідомчої координації з проведення в Україні міжнародної науково-практичної конференції, вироблення і обговорення  проектів Резолюції та Рекомендації Конгресу Ради  Європи з  питань сталого розвитку Карпат та інших гірських територій Європи.
 У ході робочого візиту Президента України Віктора Ющенка до Угорської Республіки 28-29 квітня 2009 року  до участі в  конференції запрошено також Президента Угорщини  Ласла Шойома.  Передбачається  також участь у конференції  керівників  центральних державних відомств, які  відповідають за  питання захисту навколишнього середовища, водного та лісового господарств, країн Карпатського регіону, керівників регіональних та місцевих влад,  членів багатьох  національних делегацій Конгресу  Ради Європи, а також представників Комітету  вищих посадових осіб СЕМАТ.
Складено проект програми конференції з врахуванням  пропозицій центральних відомств та членів  обласного оргкомітету,  керівників наукових установ, залучених до підготовки  конференції.
Розгляд в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи  питання  про сталий розвиток Карпат відкриє нові перспективи для реалізації широкого спектру програм співробітництва в екологічній, туристично-рекреаційній та соціально-культурній  сферах.
Ведеться робота і по реалізації інших рішень Ради Карпатського Єврорегіону. В Україні здійснено цілий  ряд заходів з реалізації рішення щодо проголошення 2009 року  Роком  Карпат, розробки   міжнародного туристичного маршруту тощо. В рамках реалізації цих рішень буде  проведено  Карпатський  інвестиційний  форум, міжнародну  туристичну  виставку-ярмарок «Турєвроцентр – Закарпаття-2009». Проведено Дні добросусідства на словацько-українському  кордоні,   міжнародні  фестивалі румунського та угорського самодіяльного мистецтва, Міжнародний фестиваль регіональної культури "Карпатія - 2009". У серпні  планується  провести  регіональні  фестивалі «На Синевир трембіти кличуть». З метою  посилення  транскордонних та  міжрегіональних зв’язків  органів  місцевого самоврядування  областей і країв Карпатського Єврорегіону передбачається  у вересні у м. Перемишль (Республіка Польща) провести  Конгрес  органів  місцевого самоврядування Карпат. Українською та  польською національними  представництвами продовжувалася  робота по  розробці  проекту  програми «Карпатський горизонт». Словацьким національним  представництвом у лютому  було презентовано свою діяльність на виставці  у Братиславі в рамках  Днів регіонів Словаччини. Тепер словацькими  колегами  готується  економічний ярмарок у м. Гуменне.
Протягом березня-травня питання діяльності Карпатського Єврорегіону та виконання рішень 38-го засідання обговорено на засіданні Української Національної Ради Карпатського Єврорегіону, а також головою Ради   з представниками угорської та  словацької національних сторін, зокрема з головою Саболч-Сатмар-Берегської області Оскаром Шестаком та  головою області Гевеш Томашем Шовком, секретарем  Міжурядової  словацько-української комісії Ольгою Маргуліковою, колишнім Надзвичайним і  Повноважним  послом Словаччини в Україні  Урбаном Руснаком. 
В той же час не  проведено жодного засідання  Міжнародного Секретаріату. Залишаються несформованими робочі комісії, а  отже, вони теж не працюють.
 
 
 
КАРПАТСЬКИЙ ЄВРОРЕГІОН
CARPATHIAN EUROREGION 
 
Проект
Рішення
 Ради  МА «Карпатський Єврорегіон»
 
Про внесення змін до Статуту МА «Карпатський Єврорегіон»
 
Шістнадцятирічний досвід існування Міжрегіональної  асоціації «Карпатський Єврорегіон» свідчить про тісні, стабільні  добросусідські зв’язки, які сьогодні допомагають активно, цілеспрямовано вирішувати спільні соціальні, економічні та екологічні проблеми,  сприяють утвердженню національної єдності та міжнаціонального взаєморозуміння,  розширенню культурних та наукових контактів і дружніх відносин. За цей же  час у країнах Карпатського Єврорегіону відбулися  зміни в адміністративно-територіальному устрою,  в   компетенції  і повноваженнях регіональних органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, оновлено їх кадровий склад. Крім того, за цей  час  Польща, Румунія, Словаччини та Угорщина вступили до Європейського Союзу, а окремі з них до Шенгенської візової угоди, що також впливає на розвиток відносин між регіонами. Деякі з цих факторів негативно позначилися на активності  представників  окремих регіонів у діяльності  робочих органів  МА "Карпатський Єврорегіон". Відповідно, з метою активізації діяльності міжрегіональної асоціації, перетворення її у дієвий інструмент транскордонної співпраці доцільно внести зміни до статуту. Заслухавши інформацію голови  Ради  МА «Карпатський Єврорегіон» Михайла Кічковського щодо внесення змін до Статуту МА «Карпатський Єврорегіон»,   Рада   МА «Карпатський Єврорегіон» вирішила:
 
1. Пункти 6, 7 і 8 статті 9 Статуту Міжрегіональної асоціації "Карпатський Єврорегіон"  викласти у такій редакції:
«6. Головує на засіданнях Міжнародного Секретаріату  голова або його заступник, які обираються з числа  Постійних Національних Представників.
7. Голова  Міжнародного Секретаріату обирається  на засіданні Ради  разом з головою Ради «Карпатського Єврорегіону» від  тої ж національної сторони, на той же термін.
8. Офіційна поштова адреса Міжнародного Секретаріату має бути визначена Національним Представництвом країни, голова якого є головою Міжнародного Секретаріату».
2. Міжнародному  секретаріату  інформувати про внесені зміни зовнішньополітичні відомства Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщина та України.
 
Голова Ради МА «Карпатський Єврорегіон»                        М. Кічковський
КАРПАТСЬКИЙ ЄВРОРЕГІОН
CARPATHIAN EUROREGION
Проект
 
Рішення
 Ради  МА «Карпатський Єврорегіон»
 
Про перспективи подальшого функціонування Карпатського Єврорегіону
 з урахуванням пропозицій Ради Європи та Європейського Союзу
щодо об’єднань територіальної співпраці
 
Міжрегіональна Асоціація „Карпатський Єврорегіон” створена у 1993 році на державному рівні за погодженням керівників адміністративно-територіальних одиниць, що входять до нього. З часу створення цієї структури змінилася ситуація у країнах-членах Карпатського Єврорегіону: 4 з 5 стали членами Європейського Союзу, змінилися також і умови транскордонної співпраці в межах Єврорегіону. Це відповідно вимагає  не лише перегляду Статуту МА „Карпатський Єврорегіон”, але і пристосування його до вимог часу, особливо до вимог територіальної співпраці Європейського Союзу та Ради Європи, перетворення його на дієвий інструмент залучення коштів ЄС для розвитку територій Карпат. Варто зазначити, що і Європейський Союз, і Рада Європи на даний час знаходяться на етапі впровадження нових механізмів територіальної співпраці в Європі. Відтак, Карпатському Єврорегіону слід визначитися, котрий з механізмів буде прийнятний до нього і після широкого обговорення приймати нову редакцію статуту відповідно до норм чи то ЄС, чи то Ради Європи.
 Заслухавши інформацію Постійного Національного Представника України в Карпатському Єврорегіоні В. Горбового щодо перспектив подальшого функціонування Карпатського Єврорегіону, Рада МА «Карпатський Єврорегіон» вирішила:
 
1. Доручити Національним представництвам країн-членів Карпатського Єврорегіону провести внутрішньонаціональні консультації щодо перспектив подальшого функціонування Карпатського Єврорегіону з урахуванням пропозицій Ради Європи та Європейського Союзу щодо об’єднань територіальної співпраці.
2. Міжнародному  секретаріату  узгодити позиції держав-членів Карпатського Єврорегіону щодо перспектив подальшого функціонування Карпатського Єврорегіону з урахуванням пропозицій Ради Європи та Європейського Союзу щодо об’єднань територіальної співпраці та підготувати на наступне засідання Ради МА "Карпатський Єврорегіон" узагальнену інформацію разом із пропозиціями реформування Асоціації.
 
 
 Голова Ради МА «Карпатський Єврорегіон»                        М. Кічковський
КАРПАТСЬКИЙ ЄВРОРЕГІОН
CARPATHIAN EUROREGION
 
Проект
Рішення
 Ради  МА «Карпатський Єврорегіон»
 
Про узгодження проектних пропозицій
до Програм транскордонного співробітництва 2007 – 2013 ЄІСП,
що реалізовуються на території Карпатського Єврорегіону
 
На фінансову перспективу Європейського Союзу 2007 – 2013 років регіони, до входять до складу Карпатського Єврорегіону, можуть брати участь у таких програмах Європейського Союзу: Програми транснаціональної співпраці „Центральна Європа” та „Південно-Східна Європа”, Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна, Румунія – Україна – Республіка Молдова, Угорщина - Словаччина – Румунія – Україна Європейського Інструменту Партнерства і Добросусідства та Програми територіальної співпраці Польща – Словаччина, Словаччина – Угорщина та Угорщина – Румунія.
Одним із завдань діяльності єврорегіонів, в тому числі і Карпатського Єврорегіону, є сприяння участі його суб'єктів у програмах співпраці. З метою сприяння ефективній та широкій участі бенефіціантів у програмах, розвитку прикордонної інфраструктури та транскордонного регіону Карпат загалом Рада МА «Карпатський Єврорегіон» вирішила:
 
1. Доручити Національним представництвам країн-членів Карпатського Єврорегіону погодити на рівні членських регіонів проектні пропозиції у рамках програм транскордонного співробітництва з особливим наголосом на спільні проекти, що реалізовуватимуться на території Карпатського Єврорегіону, у таких галузях як розвиток підприємництва, туризму, охорона довкілля та сприяння міжлюдським контактам.
2. Міжнародному Секретаріату на підставі одержаних від Національних Представництв даних про проектні пропозиції узгодити стратегічні проекти в рамках Карпатського Єврорегіону, визначити джерела їх фінансування, склад робочих груп з питань розробки проектів та календарні графіки їх напрацювання та подати пропозиції на затвердження Ради МА "Карпатський Єврорегіон".
3. Керівникам регіонів. що входять до складу Карпатського Єврорегіону, сприяти отриманню фінансування затверджених Радою проектів.
 
 Голова Ради МА «Карпатський Єврорегіон»                        М. Кічковський
 
 
 
КАРПАТСЬКИЙ ЄВРОРЕГІОН
CARPATHIAN EUROREGION
 
Проект
Рішення
 Ради  МА «Карпатський Єврорегіон»
 
Про  розвиток  прикордонної торгівлі
 
Значна частина мешканців прикордонних територій, що входять до складу Карпатського Єврорегіону, самостійно компенсувала падіння реальних  грошових доходів і можливостей працевлаштування через нові форми господарської діяльності, часто ніде не враховані і не відображені офіційною статистикою. Однією з форм адаптації населення до ринкових відносин стала прикордонна торгівля, що виникла практично без участі держави. Дана форма зайнятості, при всіх негативних моментах, стала достатньо життєздатною і мала для прикордонних регіонів передусім позитивне соціальне значення, а саме: сприяла самозайнятості частини населення, створенню нових дрібно-гуртової  та роздрібної торгівельних мереж і робочих місць; розвитку малого підприємництва; забезпеченню мешканців споживчими товарами у широкому асортименті, часто дешевими і більш доступними; створенню конкурентного середовища та розбудові прикордонної інфраструктури.
Насамперед поведінка суб’єктів прикордонної торгівлі багато в чому залежатиме від політики держави, від того, наскільки сприятливими будуть умови для створення і функціонування нових малих підприємств - суб’єктів прикордонної торгівлі.
Розвиток прикордонної торгівлі створює конкурентне середовище на транскордонних ринках і в кризових ситуаціях дає можливість виживання, а при стабільній ситуації сприяє прискоренню підвищення життєвого рівня населення.
Водночас, прикордонна торгівля стимулює розвиток інфраструктури у колись відсталих районах, будуються автозаправні станції, відкриваються міні- та супермаркети, об’єкти придорожньої інфраструктури тощо. Прикордонні території стають більш привабливі для інвестора навіть з огляду на те, що населення отримує досвід проживання у більш високорозвиненому середовищі, є більш мобільним і готовим до сприйняття нових технологій та навичок.
Враховуючи викладене вище, Рада МА «Карпатський Єврорегіон» вирішила:
 
1. Звернутись до урядів держав  - членів Міжрегіональної Асоціації "Карпатський Єврорегіон" з пропозицією розробки правил організації прикордонної торгівлі на території Карпатського Єврорегіону.
 
 
 Голова Ради МА «Карпатський Єврорегіон»                        М. Кічковський
 
КАРПАТСЬКИЙ ЄВРОРЕГІОН
CARPATHIAN EUROREGION
Проект
 
Рішення
 Ради  МА «Карпатський Єврорегіон»
 
Про поширення режиму малого прикордонного руху на  всю територію «Карпатського Єврорегіону»
 
Розширення  контактів  між громадянами різних країн вимагає усунення  бар’єрів  та спрощення  умов переходу  кордонів, особливо для  громадян, що проживають на прикордонних територіях і пов’язані родинними та економічними узами.
Україна  встановила для  громадян країн Європейського Союзу  безвізовий  режим. Тому мешканцям прикордонної смуги сусідніх країн Карпатського регіону дозволів на перетин українсько-угорського, українсько-словацького, українсько-польського та українсько-румунського кордону не видається, оскільки такі дії обмежували б права цих громадян, які, згідно з чинними міжнародними договорами, можуть в’їжджати на територію України при наявності дійсних паспортів без віз та без обмеження щодо території їх пересування в Україні.
В той же  час  для громадян  України з боку  країн  Європейського Союзу, насамперед  країн, які  приєдналися до  Шенгенської  угоди,  встановлено  візовий  режим. Це  негативно позначається  на  розвитку роками  встановлених економічних, культурних, родинних та гуманітарних зв’язків між  жителями українських та сусідніх зарубіжних регіонів.
Усуненню цих бар’єрів покликане запровадження так званого місцевого  прикордонного руху або спрощеного  пропуску. Як  показує  багаторічний  досвід його застосування на території Закарпаття ще за  радянських часів та майже дворічний досвід його застосування  на  українсько-угорському  кордоні останнім  часом,  такий режим  є ефективним механізмом добросусідських відносин, сприяє міжнаціональному, міжетнічному та міжконфесійному, міжкультурному спілкуванню представників прикордонних регіонів,  розширенню транскордонного співробітництва у різних сферах діяльності.
Правовою основою спрощення  поїздок  для громадян, які  проживають  поблизу  угорсько-українського кордону, є Угода про правила місцевого прикордонного руху між Україною та Угорською Республікою, підписана 18 вересня 2007 року. Її основи   закладені у розпорядженні  Ради ЄС №1931/2006 «Про  визначення правил малого прикордонного руху на зовнішніх кордонах країн-членів ЄС і про зміну розпоряджень Шенгенської Угоди». Відповідно до вищезазначеної Угоди угорська сторона видає українським громадянам, які проживають у 50-кілометровій зоні  на визначеній прикордонній території України протягом трьох і більше років, дозволи на право перетину українсько-угорського державного кордону в режимі місцевого прикордонного руху на термін від одного до п’яти років. Зазначені дозволи дають українським громадянам право перебувати на визначеній Угодою прикордонній території Угорської Республіки безперервно, терміном до 90 діб, протягом 6 місяців.
На сьогодні на території Закарпатської області розташовано дві консульські установи Угорської Республіки, які уповноважені видавати такі дозволи мешканцям прикордонної смуги на території України, межі якої зафіксовані у двосторонній Угоді. 
          За  період дії Угоди  правом  спрощеного переходу  скористалися більше 42 тисяч  жителів Закарпатської області.
Відповідна  угода  про малий  прикордонний  рух  підписана  також між Україною та Словаччиною, між Україною та Польською Республікою. Але  в них закладені  більш жорсткі  умови, ніж в аналогічній  Угоді, підписаній  між Україною і Угорщиною.  Насамперед, за Угодою  між Україною та  Словацькою Республікою, правом спрощеного переходу  можуть скористатися  громадяни України, які  проживають у 30-кілометровій зоні.  Крім того, Словацька  сторона  вимагає  значно більший перелік документів, що підтверджують причини для неодноразового перетину спільного державного   кордону в режимі місцевого прикордонного руху.  Внаслідок цього  за 7 місяців  дії  Угоди  нею скористалися всього 460  осіб. При цьому  понад 70 відсотків опитаних громадян  України та Словаччини запровадження  візового режиму між двома  країнами  оцінюють негативно.
У зв’язку з цим  Рада МА «Карпатський Єврорегіон» вважає за доцільне  рекомендувати  урядам  України, Словаччини, Польщі  та Румунії  застосувати досвід і правила, встановлені для  малого прикордонного руху  між Україною та  Угорщиною.
Враховуючи вище наведене  Рада  МА «Карпатський Єврорегіон» вирішила:
 
  1. Звернутися до урядів України та Румунії про прискорення  підготовки Угоди  про малий прикордонний  рух.
  2. Звернутися до урядів України, Угорщини, Словаччини, Польщі, Румунії, а також до Європейської Комісії з ініціативою щодо:
2.1. поширення режиму  малого прикордонного руху  на всю територію  областей України, які  входять до Карпатського Єврорегіону;
2.2. визнання дозволу на спрощений  перехід кордону, виданого  консульською установою однієї з країн Карпатського Єврорегіону,  на території інших держав Карпатського Єврорегіону.
 
 
Голова Ради
МА «Карпатський Єврорегіон»                                 Михайло Кічковський
 
 
 
 
 
КАРПАТСЬКИЙ ЄВРОРЕГІОН
CARPATHIAN EUROREGION
 
Проект
Рішення
 Ради  МА «Карпатський Єврорегіон»
 
Про  відкриття пунктів пропуску на кордоні України з державами
Європейського Союзу, що входять до Карпатського Єврорегіону
 
Розширення  контактів  між громадянами різних країн прикордонних регіонів потребує розбудови і вдосконалення мережі прикордонних переходів та  прикордонної інфраструктури. До розширення Європейського Союзу на схід у 2004 році на кордоні країн-членів ЄС та їх сусідів пункти пропуску через державний кордон розміщувалися кожні 30 км. На даний час на українсько-польській ділянці кордону пункти пропуску розташовані приблизно кожні 50 км. Найпівденніший з них - "Смільниця - Кросцєнко" на території Львівської області. Разом з тим, тісні культурні, економічні та добросусідські контакти, а також впровадження малого прикордонного руху між Україною та Польщею зумовлюють доцільність відкриття нових пунктів пропуску, особливо у гірській місцевості, серед яких у державних та регіональних програмах зазначені такі: "Белз - Будинін", "Нижанковичі - Мальховіце", "Мшанець - Бистре", "Боберка - Журавин" та "Лубня - Волосате". Враховуючи вище наведене,  Рада  Міжрегіональної Асоціації «Карпатський Єврорегіон» вирішила:
 
1. Підтримати  пропозицію української  національної делегації щодо відкриття пунктів пропуску через державний кордон переходу на  українсько-польському кордоні "Белз - Будинін", "Нижанковичі - Мальховіце", "Мшанець - Бистре", "Боберка - Журавин" та "Лубня - Волосате".
2. Звернутися до Кабінету Міністрів України та Уряду Республіки Польща щодо розгляду питання відкриття вказаних пунктів пропуску на засіданні  міжурядової українсько-польської Комісії з питань пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури, а також включити його у Програму підготовки України до Євро-2012.
 
 
Голова Ради МА «Карпатський Єврорегіон»                        М.Кічковський
 
 
 
 
КАРПАТСЬКИЙ ЄВРОРЕГІОН
CARPATHIAN EUROREGION
 
Проект
Рішення
 Ради  МА «Карпатський Єврорегіон»
 
Про реалізацію Карпатської конвенції на території Карпатського Єврорегіону
 
З метою забезпечення сталого розвитку Карпатського регіону, що, у свою чергу, сприятиме консолідації зусиль на місцевому, регіональному, державному та міжнародному рівнях у комплексному вирішенні екологічних і соціально-економічних проблем гірських регіонів Європи, дозволить відкрити реальні перспективи залучення фінансових ресурсів Європейського Союзу та міжнародних організацій для розв’язання проблем сталого розвитку гірських територій держав Карпатського регіону, необхідне узгодження та синхронізація діяльності Карпатської конвенції та Міжрегіональної асоціації "Карпатський Єврорегіон". Враховуючи викладене,  Рада  Міжрегіональної Асоціації «Карпатський Єврорегіон» вирішила:
 
1. Доручити Міжнародному Секретаріату ініціювати проведення робочої зустрічі з Секретаріатом Карпатської Конвенції з метою узгодження та синхронізації діяльності обидвох структур, що працюють на території регіону Карпат, вироблення спільної програми дій.
2. Рекомендувати представникам регіонів, що входять до складу Карпатського Єврорегіону, сприяти спільній діяльності Карпатської конвенції та Карпатського Єврорегіону на користь сталого розвитку Карпат.
 
 
Голова Ради МА «Карпатський Єврорегіон»                        М. Кічковський
 
 
 
 
 
 

Розділи сайту

2010 - 2013 © Єврорегіон "Карпати – Україна"