Інформаційні ресурси

p 11 42896284

 decentralizatsia kurortykarpat

 

 

Друзі та партнери

ERKarpacki

 

 

 

 

Рішення № 11 "Про спільні системи проектів з охорони довкілля, сталого розвитку і техногенно-екологічної безпеки" Друк
Українська Національна Рада Карпатського Єврорегіону
V засідання
м. Чернівці                                                                                5 серпня 2009 року
 
 №11
РІШЕННЯ
 
Про спільні системи проектів 
з охорони довкілля, сталого розвитку і
 техногенно-екологічної безпеки
                                                                                                                
Враховуючи те, що кількість та характер природно-техногенних надзвичайних ситуацій в басейнах річок Карпатського Єврорегіону набули останніми роками системних ознак, з метою об'єднання досвіду та науково-практичних напрацювань членів Єврорегіону для здійснення конкретних кроків щодо забезпечення сталого соціально-економічного і просторового розвитку української частини Карпатського Єврорегіону та ефективного використання наявних можливостей Європейського інструменту сусідства і партнерства (ENPI) на 2007 – 2013 роки, Східного Партнерства та інших програм ЄС, а також ґрунтуючись на принципах розроблюваного проекту Державної програми розвитку Карпатського Єврорегіону, узгодженого Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською та Чернівецькою областями в частині визначення ключових сфер спільної діяльності та відповідних напрямків екологічного моніторингу, серед яких чистота повітря, масопереноси та реалізація Кіотського протоколу, збереження, відновлення та раціональне використання карпатських лісів, охорона та раціональне використання водних ресурсів, управління поводження з відходами та застосування кращих доступних технологій (ВАТ), охорона ландшафту, біорізноманіття та екосистем, енергозбереження та стале використання відновлювальних джерел енергії та стале екологічне управління природними ресурсами, Українська Національна Рада Карпатського Єврорегіону
 
ВИРІШИЛА:
 
1. Рекомендувати кожній з областей у термін до 19 серпня 2009 року подати пропозиції щодо пріоритетних напрямків вирішення спільних проблем охорони довкілля, сталого розвитку та техногенно-екологічної безпеки з визначенням кожною областю конкретного переліку виконавців проекту, координованих Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища та затвердити узгоджений перелік напрямків та списки виконавців у Мінприроди України.
2. Голові Української Національної Ради Карпатського Єврорегіону І. Олійнику затвердити подані областями пропозиції щодо пріоритетних напрямків вирішення спільних проблем охорони довкілля, сталого розвитку та техногенно-екологічної безпеки.
3. Підтримати ініціативу голови Чернівецької обласної ради                І. Шилепницького щодо впровадження спільного для Карпатського Єврорегіону проекту "Розробка ГІС моніторингу, попередження і ліквідації наслідків природно-техногенних надзвичайних ситуацій в басейнах річок Тиса, Дністер, Черемош, Прут, Сірет, Сян, Західний Буг, Латориця, Уж, Вігор та Стрв'яж".
4. Доручити Національному Представництву України в Карпатському Єврорегіоні спільно з керівництвом областей до чергового засідання Української Національної Ради Карпатського Єврорегіону:
4.1. Узгодити склад розробників запропонованих проектів з української сторони (зокрема Державних управлінь охорони навколишнього природного середовища, управлінь з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та спеціалізованих інституцій у відповідних областях) на рівні керівництва областей та з Мінприроди України і підготувати календарний графік розробки запропонованих проектів.
4.2. Узгодити механізм координації системи проектів відповідними регіональними структурами до Спільних операційних програм Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства "Польща - Білорусь - Україна", "Угорщина - Словаччина - Румунія - Україна" і "Румунія - Україна - Молдова" на 2007 - 2013 роки.
4.3. Внести до відповідних урядових структур (Мінекономіки, Мінприроди, Мінрегіонбуд, МНС, МЗС) спільні пропозиції щодо забезпечення державної підтримки зазначеного проекту на виконання вимог Закону України "Про транскордонне співробітництво", постанови Верховної Ради України "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про інтенсифікацію співробітництва України з Європейським Союзом у рамках єврорегіонів та перспективи транскордонного співробітництва" від 27.06.07        №1242-V та Указу Президента України від 19.12.07 №1236 "Про заходи щодо активізації євроінтеграційного прикордонного співробітництва" з метою забезпечення співфінансування з міжнародних, національних, місцевих і приватних фінансових джерел.
4.4. Внести на розгляд наступного засідання Ради МА "Карпатський Єврорегіон" проект спільної резолюції щодо узгодженої підтримки зазначеної системи проектів з боку відповідних урядових структур Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та України і компетентних органів ЄС та Ради Європи і звернутись до координуючих інституцій Карпатської та Альпійської конвенцій щодо підтримки трансрегіональних проектів у сферах, зазначених у преамбулі, відповідно до вже підписаних  та підготовлених проектів Протоколів Карпатської конвенції.
 
Голова Української Національної Ради
Карпатського Єврорегіону                                                             Ігор ОЛІЙНИК
 

Розділи сайту

2010 - 2013 © Єврорегіон "Карпати – Україна"