Інформаційні ресурси

p 11 42896284

  

 

 

Друзі та партнери

 

 

Підсумки моніторингу мікропроектів у Богородчанському районі

З 10 по 13 грудня 2013 року Асоціацією «Єврорегіон Карпати-Україна» спільно з незалежним експертом проведено моніторинг реалізації мікропроектів в Богородчанському районі у рамках проекту «Карпатська мережа підтримки розвитку місцевих громад», котрий реалізується за фінансової підтримки Посольства Фінляндії в Україні. Відвідано села Старі Богородчани, Глибока, Гута і Старуня, де реалізовуються мікропроекти. 

У селі Старих Богородчанах реалізовується мікропроект «Зміцнення матеріально-технічної бази ДНЗ «Джерельце» с. Старі Богородчани (ремонт приміщення харчоблоку)». Потреба у проведенні капітального ремонту харчоблоку ДНЗ «Джерельце» визначена громадою с. Старі Богородчани одним з найголовніших питань функціонування дошкільного закладу. Існуюче приміщення харчоблоку не забезпечувало підготовку їжі для дошкільнят згідно з дотриманням санітарних вимог.  Тому  метою  даного проекту було забезпечити  покращення санітарних умов та матеріально-технічного оснащення дошкільного закладу «Джерельце» села Старі Богородчани Богородчанського району Івано-Франківської області шляхом проведення капітального ремонту харчоблоку. Для цього громада  визначила основні завдання, а також заходи, виконання яких було спрямовано на досягнення поставленої мети. За результатами проведеного моніторингу мета проекту - проведення капітального ремонту харчоблоку, який забезпечуватиме 108 дітей дошкільного навчального закладу  повноцінним, збалансованим харчуванням, що відповідає санітарно – гігієнічним вимогам,  досягнута. Замінено двері в кількості 4 шт., замінено 4 умивальники, замінено 149 м. труби, 65 м. електропроводки, прокладено повітровід довжиною 65 м., замінено 6 світильників, облицьовано стіни плиткою загальною площею 45 м2 та підлоги – 35 м2 (згідно з кошторисом). Про поглиблення співпраці свідчить поєднання фінансового внеску від місцевої влади та нефінансового (трудового) внеску від громади (на підставі попередньо декларованих сум сільська рада збільшила фінансування з місцевого бюджету, в результаті чого зменшився внесок громади). Публікація статей про реалізований проект в ЗМІ та сайтах районної ради і РДА забезпечила поширення досвіду та спроможності громад вирішувати проблемні питання розвитку територій. 

У селі Глибока реалізовується мікропроект «Будівництво інженерних мереж, водопостачання та каналізації у ІІ-му корпусі дитячого садка «Калинка». На території Глибоківської сільської ради працює дитячий садок «Калинка». Один корпус садочка задіяний і в ньому виховується 22 дітей дошкільного віку. Ще 33 дітей знаходиться на черзі до дитячого садочка, тому що через відсутність коштів районного бюджету, місцева влади не має змоги самостійно відкрити другу частину дитячого садочка. Гострою проблемою для цієї частини приміщення залишається будівництво мережі водопостачання та каналізації. Місцева влади та громада долучились до реалізації проекту, мобілізували свої ресурси та сили для успішного виконання проекту та вирішення довгоочікуваної проблеми села –  відновлення в селі дитячого закладу «Калинка». Тому  метою  даного проекту було забезпечити водопостачання  другого корпусу дитячого садка «Калинка» шляхом будівництва інженерних мереж, водопостачання та каналізації. Для її досягнення громада  визначила основні завдання, а також заходи , виконання яких було спрямовано на досягнення поставленої мети. За результатами проведеного моніторингу  визначена мета проекту, а саме - забезпечення водопостачання  другого корпусу дитячого садка «Калинка» шляхом будівництва інженерних мереж, водопостачання та каналізації, досягнута.   

У селі Гута  реалізовується мікропроект «Впровадження енергозберігаючих заходів в Гутянській ЗОШ І-ІІІ ст.» Проблема енергозбереження залишається гострою для  закладу освіти Гутянської ЗОШ І-ІІІ ст. Під час будівництва школи не зверталася увага на впровадження енергозберігаючих заходів. Відсутність достатньої термоізоляції, старі великі дерев’яні вікна спричиняють до великих втрат тепла в холодну пору року, різкого зменшення температурного режиму в приміщенні школа на 5 – 8 градусів нижче нуля. Щорічно Гутянська сільська рада витрачає значні бюджетні кошти на утримання школи (догляд за шкільними вікнами, оплату енергоносіїв, придбання паливних ресурсів). Тому  метою  даного проекту було забезпечення належного температурного режиму у приміщенні Гутянської ЗОШ І-ІІІ ст. Для її досягнення громада  визначила основні завдання, а також заходи , виконання яких було спрямовано на досягнення поставленої мети. Місцева влада та громада зобов’язались долучитися до реалізації проекту, мобілізувати власні сили та ресурси для реалізації проекту.  Відповідно  до  проведеного моніторингу мета проекту щодо встановлення належного температурного режиму у приміщенні   Гутянської  ЗОШ І-ІІІ ст. вирішена, оскільки  проведено заміну  не 17 а 19 вікон в приміщеннях, які за результатами обстеження були визначені найбільш проблемними. Разом з тим, громаді слід звернути увагу на продовження поетапного вирішення  усіх проблемних питань навчального закладу, шляхом кооперації фінансових ресурсів,  що забезпечить належні умови праці та перебування в приміщенні закладу. Встановлено 19 енергозберігаючих вікна.Створено сприятливі умови перебування для працівників та учнів Гутянської ЗОШ I-III ст.

У селі Старуня реалізовується мікропроект  «Створення сприятливих умов для реалізації навчально-виховних цілей та організації дозвілля школярів». Метою даного проекту визначено створення  належних  умов  для  навчання, виховання  та  всебічного  розвитку  дітей  у  Старунському  НВК   шляхом  впровадження  енергозберігаючих  технологій – заміни вікон та дверей в актовому залі та кабінеті християнської етики. Громада с. Старуня визначила що основною проблемою є  функціонування актового залу та  кабінету християнської етики  у навчальному закладі у зимовий період. У цих приміщеннях не можливо працювати та вчитись через  незадовільний температурний режим. Вихід із цієї ситуації громада бачила у впровадженні сучасних енергозберігаючих технологій , що дало б можливість учням, вчителям, батькам, працівникам сільської ради,  громадськості села повноцінно задовольняти свої потреби. Для її досягнення громада  визначила основні завдання, а також заходи, виконання яких було спрямовано на досягнення поставленої мети. За результатами проведеного моніторингу слід зазначити, що  мета проекту досягнута частково. Зважаючи на те, що у тій частині приміщення, де знаходиться актовий зал та кабінет християнської етики, практично не функціонує система опалення, істотних змін у температурному режимі з запровадженням енергозберігаючих заходів не відбулось. Тому громаді для досягнення  мети проекту, і на майбутнє, слід спланувати  впровадження поетапних комплексних заходів з енергозбереження в Старунському НВК.

 

 

Розділи сайту

2010 - 2013 © Єврорегіон "Карпати – Україна"