Інформаційні ресурси

p 11 42896284

  

 

 

Друзі та партнери

 

 

Підсумкова конференція проекту «Агенції місцевого та регіонального розвитку Карпатського Єврорегіону: Вишеградські уроки для України»

24-25 квітня 2014 року у м. Ряшеві (Республіка Польща) відбулася підсумкова конференція проекту «Агенції місцевого та регіонального розвитку Карпатського Єврорегіону: Вишеградські уроки для України».

 Проект «Мережа місцевого розвитку Карпатського Єврорегіону – можливості для України» реалізується з 1 травня 2013 року по 30 квітня 2014 року у рамках програми Visegrad 4 EasternPartnershipExtendedStandardGrants pro­gram та співфінансується за рахунок коштів Міжнародного Вишеградського Фонду  (). Проект реалізовує Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» у партнерстві з організаціями Вишеградських держав: товариством «Єврорегіон Карпатський Польща», Агенцією регіонального розвитку Свідніку (Словацка Республіка) та Агенцією регіонального розвитку» (Чеська Республіка).

 Територіально проект поширювався на території Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей України, Підкарпатського воєводства Республіки Польща та Прешівського краю Словаччини.

Головною метою проекту було створення передумов для системного місцевого розвитку в українській частині Карпатського Єврорегіону шляхом зміцнення ролі агенцій місцевого розвитку та використання досвіду Вишеградських прикордонних регіонів.

Під час конференції було представлено результати проекту, серед яких створення партнерської мережі за участю 50 українських агенцій місцевого розвитку, підвищення професійного рівня представників українських агенцій шляхом проведення навчань для загалом 200 осіб, зокрема під час навчального візиту до Словаччини та Польщі 20-ти представників агенцій регіонального розвитку. Також було проведено аналіз діяльності агенцій регіонального розвитку в Польщі, Словаччині, Чехії, Україні та напрацьовано на їх основі рекомендації щодо підвищення ефективності їх українських інституцій.

Під час конференції своїм досвідом та пропозиціями поділилися як представники Польщі (заступник Голови правління Асоціації Єврорегіон Карпатський – Польща Девід Лясек, президент Фонду «EducareetServire” Антоні Камінські, який виклав своє бачення Карпатської марки), Чехії (директор Асоціації регіонального розвитку – Ярослав Штефек), Словаччини (директор Асоціації регіонального розвитку в Свідніку – Мірон Мікіта), так і представники з України.

З української сторони Галина Литвин (виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна) підбила підсумки проекту.

 Серед доповідачів варто відзначити голову Сокальської агенції регіонального розвитку та депутата Львівської обласної ради Ганну Костюк, яка вказала на роль агенцій місцевого розвитку, завдання, які вони виконують та їх співпрацю з владою та Володимира Шевчук (директора Агенції місцевого розвитку Виноградівщини), який розповів про здобутки агенції, їх співпрацю  з фінансовими інституціями та висловив своє бачення щодо загальнодержавної структури регіонального розвитку. Юрій Яцків (менеджер Інституту міста Дрогобича) доповів про реальний стан демографічної, економічної та соціальної ситуації в місті Дрогобич та здобутки Інституту міста Дрогобич (серед яких 17 реалізованих проектів у 2013 році). Наприкінці конференції Тетяна Терлецька (експерт проекту) представила результати аналізу потенціалу Карпатських агенцій та можливості їх стратегічного планування.

В ході конференції керівниками Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», Асоціації Єврорегіон Карпатський Польща, Агенції регіонального розвитку Свідніку (Словацька Республіка) та Агенції регіонального розвитку (Чеська Республіка) було підписано Декларацію про партнерську  співпрацю у рамках Карпатського Єврорегіону та Єврорегіону «Гляценсіс», яка передбачає створення неформальної мережі для поглиблення співпраці між сторонами і матиме на меті спільний пошук можливостей подальшої підтримки співпраці агенцій місцевого/регіонального розвитку, зокрема за рахунок реалізації спільних проектів транскордонного та міжрегіонального співробітництва.

 

Розділи сайту

2010 - 2013 © Єврорегіон "Карпати – Україна"